Vault Comics, czyli skarbiec fantastyki

  • Blog

Vault Comics to stosunkowo nowe wydawnictwo na amerykańskim rynku, powstałe w 2016 roku z inicjatywy redaktora naczelnego Adriana Wassela, CEO i wydawcy Damiana Wassela, dyrektora artystycznego Nathana Goodena i Damiana Wassela seniora, pełniącego funkcję prezesa.

Po paru latach funkcjonowania w komiksowym świecie wydawnictwo trzyma się pierwotnych założeń, stawiając na interesujące i nieszablonowe tytuły przynależące gatunkowo do fantasy i fantastyki naukowej. Popularność pozycji wydawanych przez Vault Comics spowodowała także zainteresowanie ze strony innych medium. Niedawno, bo 27 marca, na kanale Syfy miała miejsce premiera serialowej adaptacji awanturniczej space opery Vagrant Queen. Na dalszą część roku zapowiedziano filmowe przygody wikińskiej wojowniczki pt. Heathen.

Kolejnym krokiem w rozwoju oficyny jest powołanie do życia nowej marki MYRIAD, na której czele stanęli Adrian Wassel i Tim Daniel. Tytuły wydawane z logo MYRIAD mają być skierowane głównie do młodzieży i dzieci. Pierwszymi pozycjami tworzącymi portfolio marki będą Wrassle Castle Paula Tobina i Colleena Coovera, Bonding Matthewa Ermana i Emily Pearson oraz Unfinished Corner Daniego Colmana.

Od samego początku Vault Comics stawia na fantastykę nieskrępowaną schematami. Najlepsze tytuły wydamy pod szyldem Lost In Time!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *